Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a krwawienie

Dzień dobry. Mam takie pytanie, czy jest to  możliwe, żeby krwawienie z odstawienia zmieniło  dzień, bo zawsze dostawałam w 6dni przerwy, a tu  nagle dostałam w 5dniu. A nawet bym powiedział , że w pierwszy dzień strasznie mi bolał brzuch na  dole i do tego więcej mi się lało, a dziś już mniej i  ból ustąpił. A jeszcze moje pytanie dotyczy koloru  krwawienia z odstawienia, bo mój kolor  przypomina czerwony kolor z śluzem, czy to  oznacza, czy jest coś nie tak.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to możliwe. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi.