Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a samopoczucie

Witam planuje odstawienie tabletek antykoncepcyjnych po 8 latach zażywania z małymi przerwami. Na co mam zwrócić uwagę? Nie planuje zajscia w ciążę po prostu chce mieć informacje na temat mojego samopoczucia po odstawieniu i wiedzieć wszystkie ważne informacje co może mi dolegac Pozdrawiam serdecznie

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, na pewno po tak długim czasie terapii zastępczej na początku mogą być problemy z regularnością cyklu, może występować gorsze (bądź lepsze) samopoczucie w zależności od dotychczasowej tolerancji terapii. Bardzo ciężko przewidzieć czy mogą się zdarzyć inne niepożądane skutki po odstawieniu. Pozdrawiam.