Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych i zaburzenia miesiączkowania

Witam, odstawiłam tabletki (harmonet) w październiku, jak zwykle po zażyciu ostatniej tabletki po kilku dniach dostałam miesiączkę, w następnym miesiącu (już bez tabletek) miesiączka pojawiła się o czasie, natomiast teraz okres spóźnia mi się o 7 dni..test wyklucza ciążę, czy to normalne po odstawieniu hormonów?

1 miesiączka w terminie, 2 - po 35 dniach, 3 - brak, Zjawisko określane w literaturze jako popigułkowy brak miesiączki. Żeby to potwierdzić można zrobić usg, które wykaże cienkie endometrium, czyli zbyt moce zahamowanie cyklu płciowego. Można też zaczekać.