Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych w połowie opakowania i stosunki bez zabezpieczenia

witam,w połowowie opakowania tabl.qlaira przestalam je brac gdyz zapomnialam wziac jadac do chlopaka przez tydz ktory bylam u niego wspolzylismy ze soba bez zabezpieczenia robilam test po 10 dniach wyszlo ze nie jestem w ciazy czy to jest wiarygodne czy test wykonalam zbyt wczesnie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę jest dość duża. Proponuję wykonać test ciążowy po upływie 14 dni od daty stosunku.