Odstawienie tabletek i karmienie piersią a starania o ciążę

Witam, Jestem 10 tygodni po porodzie. Od 5 dni zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne jednoskładnikowe L***na. Karmię piersią. Jednak po rozmowach z narzeczonym, zdecydowaliśmy ze chcemy kolejnego maluszka. Czy mam przestać brać tabletki od razu czy skończyć opakowanie ? Jaki wpływ na płodność będą miały zażyte tabletki ? Jaka jest szansa na zajście w kolejną ciążę podczas karmienia piersią ?

Lek. Tomasz Budlewski

Szanse zajścia w ciążę jest. Ciężko jest określić w jakim stopniu karmienie piersią utrudnia zajście w ciążę. Sądzę że powinna pani wybrać wybrać opakowanie do końca . I następnie zacząć starania. Wszystko zależy od tego czy występuje owulację