Odstawienie tabletek i sex bez zabezpieczenia w trakcie okresu

Brałam tabletki przez pół roku. Ostatnie opakowanie wzięłam w październiku i postanowiłam odstawić tabletki. Po odstawieniu tabletek okres powinnam mieć 3 listopada, jednak nie biorąc ich spóźnił mi się równo o tydzień i podczas okresu kochałam się ze swoim chłopakiem, który doszedł we mnie. Był to 2 dzień okresu i czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po odstawieniu tabletek i kochaniu się w trakcie okresu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W pierwszym cyklu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja pojawia się zazwyczaj z pewnym opóźnieniem(około 10-14 dni). Więc prawdopodobnie stosunek nie odbył się w okresie okołowulacyjnym. Zimniejsza to ryzyko ciąży ale nie powoduje,że jest ono zerowe.
Jednak należy wiedzieć,że każdy stosunek bez zabezpieczenia może zakończyć się ciążą. Proponuję wykonanie testu ciążowego po około 2 tygodniach od stosunku.

Pozdrawiam