Odstawienie tabletek po sześciu dniach a wpływ na cykl

Biorę tabletki Atywia od kilku dni jednak zaczęły puchnąc mi nogi co może być związane z zakrzepicą. Dzisiaj udałam sie do lekarza który nie mógł mnie przyjąć wiec pielęgniarka kazała mi przerwać branie tabletek(wzięłam 6)i zapisała na wizyte dopiero za 5 dni.Zastanawiam się czy taka przerwa bedzie miała jakiś znaczący wpływ na cały cykl,czy cos rozreguluje?ponieważ lekarz pewnie zmieni mi tabletki mam nadzieje tym razem na lepsze(brałam już Daylette,Ovulastan,Microgynoc)

Renata GrzechociĹska

Tak, może spowodować rozregulowanie cyklu. Jeśli takie objawy występują przy kazdych tabletkach, być może leczenie hormonalne jest u Pani przeciwwskazane i warto byloby zastanowić się nad np. wkładką.