Odstawienie tabletek Yaz i okres po dwóch tygodniach

Witam. Dwa tygodnie temu odłożyłam tabletki Yaz. Ostatnią wziełam w pierwszym dniu okresu i nie kupiłam nowego opakowania. Postanowiłam jej odłożyć. Po dwóch tygodniach od skończenia okresu dostałam go ponownie , co teraz ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane wcześniejsze wystąpienie krwawienia najpewniej związane jest ze zmianami hormonalnymi, do jakich doszło w Pani organizmie na skutek odstawienia antykoncepcji. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Gdyby jednak krwawienie bardzo się przedłużało lub pojawiło się ponownie, sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.