Odstawiłam antykoncepcję - dlaczego nie mam miesiączki?

Witam! Po odstawieniu plastrów antykoncepcyjnych pojawiło się normalne krwawienie. Jednak parę dni temu minął termin kolejnej spodziewanej miesiączki a ja nadal nie czuję bóli menstruacyjnych. Testy ciążowe jak dotąd były ujemne. Dlaczego? Czy częste są przypadki zaniknięcia cyklu na jakiś czas? Staram się o dziecko i nie wiem czy udać się do lekarza i próbować wyrównać poziom hormonów czy czekać i umierać z niecierpliwości... Brałam plastry 3 lata z dziewięciomiesięczną przerwą, mam 21 lat... Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Rozregulowanie cyklu może być jednym z objawów odstawienia antykoncepcji hormonalnej. Takie zaburzenia mogą występować nawet do pół roku od odstawienia. Oczywiście w przypadku współżycia bez zabezpieczenia nie można wykluczyć ciąży. Jeśli test został wykonany niezgodnie z zaleceniami lub zbyt wcześnie może dawać fałszywie negatywny wynik. Warto wykonać badanie stężenia bHCG we krwi oraz jego wynik skonsultować ze specjalistą ginekologiem.