Odstawiłam antykoncepcję: Kiedy zajdę w ciążę?

Witam. Brałam tabletki antykoncepcyjne przez około pół roku. Dwa ostatnie opakowania były brane bardzo nieregularnie a ostatnie opakowanie nie było skończone ponieważ stosowanie przerwałam w połowie, po czym dostałam okres trwał od 25 stycznia do 4 lutego. Później nie zaczęłam kolejnego opakowania, współżyłam dość często z moim chłopakiem, na pewno tak że mogło by dojść do zapłodnienia gdybym miała dni płodne. Jednak robiłam ostatnio test i wyszedł niestety negatywny. Wspomnę, że był on robiony około godziny 17, a nie wiem ile w tym prawdy, że testy robione późną porą mogą być nieprawidłowe. Od okresu minęło 37 dni, mam również objawy takiego typu jak bolące piersi gęsty śnieżny śluz. Czy wyższa temp. która utrzymuje się już dwa tygodnie. Czy mogłam jednak zajść w ciąże? Kiedy mogę się teraz starać o dzidziusia? Chciałabym teraz jak najszybciej. Miałam nadzieje że już jestem w ciąży ale bardzo mnie zmylił ten test. Proszę o szybką odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Proszę pamiętać, że odstawienie antykoncepcji w zasadzie od razu powoduje powrót naturalnej płodności. Nie oznacza to jednak, że pierwsze cykle nie mogą być bezowulacyjne. Dlatego też niektórzy specjaliści ginekolodzy wskazują, że kobieta, która odstawia antykoncepcję powinna starać się o dziecko dopiero po 3-4 normalnych cyklach. Proszę się zatem nie niepokoić i uzbroić się w cierpliwość. Ponadto proszę pamiętać, że zawsze może Pani skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Testy ciążowe zaś, można stosować niezależnie od pory dnia. Ponieważ jednak poziom hormonów jest wyższy w moczu porannym, w przypadku chęci wykrycia wczesnej ciąży, warto wykonać test rano.