Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne i nie dostałam okresu

Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne miesiąc temu i nie dostałam w tym miesiącu okresu, a powinien się pojawić 22.10. A współżyje z chłopakiem bez zabezpieczeń i boje się, że mogę być w ciąży. Przed braniem tabletek miałam okres nieregularny.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
istnieje duże prawdopodobieństwo, że jesteś w ciąży. Działanie środków antykoncepcyjnych jest tylko wówczas gdy są one przyjmowane, po zaprzestaniu przyjmowania doustnej antykoncepcji nie ma już ona działania ochronnego. Zalecam wizytę u lekarza ginekologa oraz wykonanie domowego testu ciążowego jeden dzień po spodziewanym terminie wystąpienia krwawienia.

Pozdrawiam!