Odstawiłam tabletki. Czy mogłam zajść w ciążę, uprawiając stosunek bez zabezpieczenia?

Witam, moje pytanie może być nieco dziwne, ale i tak zapytam. Ostatnią tabletkę przyjęłam 4 stycznia, a 7 stycznia (na wieczór) dostałam okres. W niedzielę 9 stycznia uprawiałam seks z chłopakiem i on skończył we mnie (bez gumki). 10 stycznia zaczęłam nowe opakowanie tabletek. 19 stycznia mój partner kończył 3-krotnie we mnie (bez gumki) i dziś 20 także ale raz. Czy jest możliwość, że mogę być w ciąży? Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję i pozdrawiam!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Prawdopodobieństwo zajścia w ciążę istnieje zawsze, gdy doszło do stosunku seksualnego. Przy współżyciu bez zabezpieczenia, w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży mimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla, z którym warto się zapoznać.

Proponuję poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu.
http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl