Odstawiłam tabletki i dostałam dziwnego plamienia. Dlaczego?

Witam! Przez kilka miesięcy brałam tabletki antykoncepcyjne. Po zakończeniu opakowania odstawiłam je. Okres dostałam normalnie, tak jak zawsze w terminie. Po zakończeniu okresu przez ponad dwa tygodnie bolały mnie jajniki i miałam brązową wydzielinę, po ok. tygodniu wydzielina stała się żółta, kremowa połączona jakby z krwią. Wydzielanie mam codziennie, nawet jak brałam tabletki. Teraz czekam na okres, który powinnam dostać kilka dni temu i nadal nie dostałam Czy coś jest nie tak? W ciąży nie jestem na 100%

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Pierwsze krwawienie po odstawieniu leków nie jest miesiączką tylko krwawieniem z odstawienia. Owulacja po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych pojawia się zwykle z opóźnieniem około 10-14 dni. Zatem pierwsza prawdziwa miesiączka (czyli drugie krwawienie) pojawi się również później. Nieregularne cykle po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych mogą występować do 6 miesięcy.

Plamienia po odstawieniu tabletek nie powinny występować. Ich przyczyną mogą być, np. zaburzenia hormonalne, infekcja dróg rodnych. Należy to wyjaśnić w gabinecie ginekologicznym.

Pozdrawiam