Odstawiłam tabletki i nie mam okresu - co się dzieje?

Brałam tabletki przez miesiąc, odstawiłam je ze względu na to że miałam na początku lekkie krwawienia. Po odstawieniu dostałam od razu miesiączkę. Gdy przyszedł czas na kolejną to spóźnia mi się już tydzień. Dodam, że współżyję z chłopakiem bez zabezpieczenia i czy jest możliwość, że jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych owulacja zazwyczaj pojawia się z 10-14 dniowym opóźnieniem. Zatem i miesiączka pojawia się z podobnym przesunięciem czasowym. Tak się dzieje w przypadku odstawienia tabletek po ich długotrwałym przyjmowaniu. Trudno określić jak Pani organizm zareaguje na odstawienie tabletek po tak krótkim ich zażywaniu.
Jednak ze względu na możliwość ciąży to ona może być powodem braku miesiączki. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego. W przypadku ujemnego wyniku proszę cierpliwie czekać na pojawienie się miesiączki.

Pozdrawiam