Odstawiłam tabletki i się nie zabezpieczaliśmy. Czy jest możliwość ciąży?

Brałam tabletki antykoncepcyjne tylko 7 dni i odstawiłam je ze względu na bóle głowy i mdłości. Potem nie stosowaliśmy z partnerem żadnych zabezpieczeń. Czy jest możliwość zajścia w ciąże? Tabletki zaczęłam brać 19.10 przez 7 dni i nie dostałam okresu. Po zrobieniu testu ciążowego wynik wyszedł negatywny. Proszę o odpowiedź. Jedyne dolegliwości to ból jajników (kłucie) od około 6 dni.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
W Pani przypadku działanie tabletek antykoncepcyjnych nie zostało zachowane, ponieważ przerwała Pani przyjmowanie leku.
Należy liczyć się z ciążą, jeżeli po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych nie stosowała Pani innego zabezpieczenia. Na początku ciąży test ciążowy może dać wynik negatywny. Tych parę tabletek, które Pani przyjęła mogły również spowodować zaburzenia cyklu.
Gdyby miesiączka się nie pojawiła konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam