Odstawiłam tabletki kilka miesięcy temu - czy mogłam zajść w ciążę?

Witam. Dręczy mnie od paru dni pewna sytuacja. Brałam tabletki antykoncepcyjne 5 lat bez żadnej przerwy. Odstawiłam je w listopadzie. Pierwszy okres spóźnił mi się równo 9 dni. Kolejny okres dostałam po 22 dniach ale tak jakby regularnie gdyby ten pierwszy mi się nie spóźnił. I teraz regularnie powinnam dostać 19 lutego a dostałam 21lutego. I teraz najważniejsze: 21lutego rano dostałam okres i był dosyć obfity cały dzień, wieczorem kochałam się z chłopakiem bez żadnego zabezpieczenia, na następny dzień miałam do południa malutkie plamienia i na tym się skończyło. Co to ma oznaczać? czy to był okres? mam się spodziewać ciąży? Od paru dni czuję się senna i mam lekkie bóle brzucha ale to chyba za wcześnie żeby coś wskazywać. Kochając się z chłopakiem mogłam zajść w ciąże? proszę o odpowiedź, dziękuje.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Z opisu wynika, że odstawiła Pani tabletki antykoncepcyjne już kilka miesięcy temu. Proszę bowiem pamiętać, że naturalna płodność powraca od razu wraz z zakończeniem stosowania preparatu hormonalnego. Ponieważ współżyła Pani bez zabezpieczenia, jak najbardziej mogło dojść do zapłodnienia. Proszę zatem wykonać test ciążowy. Powinien być wiarygodny już 14 dni po stosunku.