Odsysanie tłuszczu z brzucha i klatki piersiowej jako metoda odchudzania

Witam! Czy odessanie tłuszczy z brzucha i klatki piersiowej jest dobrym rozwiązaniem na nadwage? Czy lepsza dieta? Pozdrawiam.

Witam, nie podał Pan więcej informacji o sobie (wzrost, masa ciała). Uważam, że lepsza jest odpowiednia zdrowa dieta. Przy otyłości najlepiej odchudzać się pod okiem specjalisty. Przy odchudzaniu niezbędna jest też aktywność fizyczna, nawet ta najmniejsza. Jeśli występuje u Pana tylko nadwaga (BMI =pon. 30), odessanie tłuszczu tym bardziej jest całkowicie zbędne. Jak każdy zabieg jest to ingerencja w organizm i jeśli nie trzeba, powinniśmy takich sytuacji unikać.

Na temat BMI można poczytać na https://zdrowadieta.szczecin.pl/wizyta/bmi/
Zachęcam też do przeczytania artykułów w zakładce ZDROWA DIETA i w zakładce PROMOCJE.
Pozdrawiam