Odtwarzanie traumy u 23-latki

Kiedys chcialam sobie przypomniec traumatyczne epizody, pozniej przyszlo mi do glowy to: wyobrazam sobie, ze jestem osoba ktora mnie krzywdzila i do wyimaginowanej mnie mowie slowa i robie gesty, ktore wykonywal tamten.Wyobrazam sobie ze jestem tym kto mnie krzywdzil zachowuje sie w stosunku do wymyslonej mnie jak ten oprawca, wszystko czuje podobnie tak jak wtedy gdy mialo to miejsce,z mojej perspektwy.Zrywam sie wystraszona.Czy to jest odtwarzaniem traumy,jesli nie to czym,byc moze,to jest?

Jeżeli to wydarzenie miało charakter znacznego urazu psychicznego, towarzyszy temu ponowne przeżywanie i wyobrażenie tej sytuacji to być może jest to zaburzenie nazywane pourazowym zaburzeniem stresowym. Ustalenie tego możliwe będzie w czasie wizyty u psychoterapeuty.

Witam
Nic Pani nie pisze o tym, że ma Pani przesłanki do tego żeby sądzić, że traumatyczne wydarzenia rzeczywiście miły miejsce w Pani życiu. Bardziej prawdopodobne jest to, że utożsamiła się Pani ze stworzoną w swojej wyobraźni ofiarą.Proponowałabym, żeby nie rozbudzała Pani swojej wyobraźni w tym kierunku. Na pewno w Pani otoczeniu jest wiele spraw, którym warto poświęcić swoją uwagę.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Nie wiem w jakim celu dokonała Pani tego procesu, co miałoby być celem tego procesu. Ale tak czy inaczej, sam fakt, ze Pani potrzebowała to zrobić jest, wydaje mi się wystarczającym powodem, żeby poszukała Pani pomocy specjalisty psychoterapeuty. Wydaje mi się, ze warto poszukać w psychoterapii odpowiedzi na Pani pytania i potrzeby. Pozdrawiam