Odwapnienie szkliwa lub fluoroza u 18-latka

Witam Chciałbym poprosić o radę jeden stomatolog mówi mi,że mam odwapnienie szkliwa a drugi,że fluoroza. Chcę te plamki zliwkidować raz na zawsze.Może jakiś preparat zakupić? Pozdrawiam

Trudno na odległość ocenić pochodzenie plamek.Z doświadczenia wiem, że fluoroza zdarza się zdecydowanie rzadziej. Niezależnie jednak od ich pochodzenia leczenie odbywa się w gabinecie dentystycznym. Pozdrawiam

Witam, nie ma możliwości stwierdzenia na odległość, który problem Pana dotyczy. Biorąc pod uwagę zawartość fluoru w wodzie, soli czy innych produktach spożywczych jest raczej mało prawdopodobne, żeby doszło do przedawkowania. Musiałby Pan sporo zjeść tabletek z fluorem, żeby takie objawy wystąpiły. Proszę skonsultować problem z lekarzem w gabinecie. Pozdrawiam