Odwodnienie u dziecka a grypa żołądkowa

Witam. Moja roczna corka od 2 dni przechodzi grype zoladkowa. Co wypila to po uplywie okolo 2 godz zwymiotowala. Jest oslabiona i duzo. Bylismy w szpitalu lekarz nakazal obserwowa. Boje sie ze moze byc odwodniona,jak rozpiznac mam odwodnienie?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli jest spragniona i dużo pije to jest to jednym z objawów odwodnienia. Tak samo skóra staje się mniej elastyczna i wolno się rozprostowuje. Jeżeli jest Pani zaniepokojona, proszę nie czekać tylko od razu udać się do lekarza. Lekarz oceni stopień ewentualnego odwodnienia oraz odpowiednie postępowanie.