Odwracanie dziecko na brzuch po karmieniu

czy po karmieniu mozna odwracac niemowlę na brzuszek? Zwlaszcza wtedy kiedy duzo zje i meczy sie bardzo po jedzeniu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bezpośrednio po jedzeniu nie - bo prawdopodobnie uleje. Ucisk na brzuch bezpośrednio po jedzeniu powoduje zwiększenie dolegliwości bólowych. Można dziecko ułożyć na boku. Jeśli dziecko ma dużo gazów można podać przed posiłkiem espumisan dla niemowląt w kroplach.