Odzwyczajenie 1,5-rocznego dziecka od karmienia piersią

Witam córka za miesiąc skończy półtora roku i nadal karmię ją piersią. Z mężem staraliśmy się o dziecko i jestem teraz w czwartym tygodniu ciąży. Lekarz kazał odstawić małą od piersi przez ryzyko poronienia. Mam pytanie odnośnie tego co mogłabym podawać jej do picia, bo żadnego mleka modyfikowanego nie chce, mleka z kaszką też nie, czy zacząć wprowadzać krowie mleko? tylko nie wiem czy będzie chciała pić, czy kaszka na kolacje wystarczy?Mała budzi się w nocy na cyca i co wtedy można jej podać ?

Witam!
Poniżej 12 miesiąca życia nie wprowadza się mleka krowiego, Jeżeli dziecko skończyło 1,5 roku to można wprowadzić mleko krowie, ale należy obserwować dziecko i nie wprowadzać innych uczulających pokarmów

Witam, Z jednej strony to dobrze, że karmiła Pani tak długo pierwsze dziecko, jednak oczekując na drugiego ta sytuacja powinna się zmienić. Dziecko 1,5 roczne już świadomie żąda mleka mamy. Na mleko krowie jest trochę za wcześnie, istnieje możliwość alergii, a żadnego "juniora" córeczka nie chce pić. W tej sytuacji można podawać soczki, wodę, herbatki a mleko np. modyfikowane umieszczać w różnych potrawach jako dodatek.Wapń można uzupełniać z serów, jogurtów, czy warzyw W nocy proszę nie podawać słodkich napojów ze względu na ryzyko próchnicy. Z czasem te nocne budzenie na picie powinno minąć. Warto zwrócić uwagę czy córeczka pije z butelki ze smoczkiem czy z kubka - to czasami przekonuje dziecko do nowych produktów.