Odżywianie a odchudzanie i polepszenie odporności organizmu

Jestem kobieta 31 lat waga 65kg,chce schudnac ok 10kg.Jem 5 posilkow dziennie,cwicze na rowerku stacjonarnym 5km i na orbitreku 5km dziennie przez 5 dni w tygodniu.Czesto sie przeziebiam :( co powinnam jesc,jakie jest moje zapotrzebowanie energetyczne dzienne?Cisnienie moje wacha sie od 101-143/71-99 i puls 71-114, .Rano puls przewaznie 80-100.Nie moge jesc pomidorow,ogorkow,ani rzodkiewek bo wyskakuja mi po tym takie wodniste wypryski na twarzy.Co mam jesc zeby schudnac i polepszyc odpornosc?
KOBIETA ponad rok temu

Witam, niestety nie napisała Pani jakiego jest wzrostu, dlatego nie mogę obliczyć Pani zapotrzebowania energetycznego. Jeśli chodzi o dietę na odporność w diecie nie powinno zabraknąć: produktów pełnoziarnistych (pieczywo z pełnego ziarna, płatki owsiane, żytnie, kasze jaglana, gryczana, pęczak, ryż naturalny), owoców i warzyw , ryb, orzechów i nasion, awokado, przypraw rozgrzewających i działających bakteriobójczo (imbir, gałka muszkatołowa, czosnek, cebula, papryka, chilli, cynamon), fermentowanych produktów mlecznych (działają mocno ochładzająco, dlatego powinny być łączone z rozgrzewającymi produktami np. cynamonem), a także ciepłych zup. Pozdrawiam.