Odżywianie dziecka chorego na białaczkę po chemioterapii

Bardzo proszę o podpowiec , co można podac dziecku 3-letniemu , choremu na bialaczke ALL , aktualnie przyjal 4-chemie. Od 7-dni nic nie je, co robic co mu podac żeby troszkę zjadł. Przestal już tak wymiotować, ale dalej nic nie je . .Bardzo proszę ,z poważaniem S. O.

Kamila Ziemann Dietetyka

Witam, aby odpowiedzieć potrzebowałabym więcej informacji. Dziecko moze nie odczwać apetytu. Jest to jeden ze skutków ubocznych po chemioterapii, podobnie jak ból gardła czy jamy ustnej. Koniecznie proszę podawać dziecku wodę, aby nie doszło od odwodnienia. Proszę postarać się, aby dziecko jadło kilka chociaż małych posików. Jeśli ma z tym problem tak jak Pani pisała proszę je uatrakcyjnić. Podać na kolorowych talerzyku, z kanapki zrobić obrazki, z warzyw roluniki zawinięte w sałatę i związane szczypiorkiem. Wiele ciekawych przepisów znajdzie Pani na mojej stronie: www.fb.com/Efekt.Centrum Pozdrawiam, Kamila Ziemann