Odżywianie i ćwiczenia na odchudzanie

Mam 16 lat, ważę 65 kg, chcę ważyć 50 kg. Mam 158 cm wzrostu. Jestem gotowa się poświecić, bo od 2 lat próbuje schudnąć i nic udało mi się schudnąć już kilka razy, ale potem zaczynam jeść znowu wieczorami i objadałam się. Wiem, że to mój błąd, ale teraz chcę zrzuć zbędne kilogramy. Chcę rozpocząć dietę, która nie dawno sama sobie wymyśliłam. Otóż na 1 śniadania była by to bułka z pomidorem do tego herbatka bez cukru, na 2 śniadanie też bułka, potem na obiad miska płatków a na kolacje jogurt. Do tego codziennie 50 brzuszków, przysiady, rozciąganie, chcę też zacząć tańczyć, nom i zacząć ćwiczyć weidere 6 ;)
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Popieram plan z ćwiczeniami! Jednak nie mogę zgodzić się z Twoją przyszłą dietą. Musisz wiedzieć, co jest podstawą odżywiania i jakie produkty powinny znajdować się w codziennym jadłospisem. W Twoim wieku podstawą jest różnorodność i dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników pokarmowych, które znajdują się zarówno w produktach zbożowych jak i warzywach, owocach, produktach mlecznych, mięsie, rybach, nasionach, ziarnach, olejach i warzywach strączkowych.

Dlatego zanim zaczniesz stosować jakiekolwiek diety poczytaj o zdrowym odżywianiu, a przekonasz się, że stosując się do kilku prostych zaleceń kilogramy same znikną.
Zajrzyj, więc tu: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia i tu: http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia. Zachęcam też do przeczytania innych równie pomocnych artykułów.

Powodzenia.