Odżywianie i spadek wagi

Witam, czy jem prawidłowo? Przy wzroście 168 z wagi 55 spadłam na 47. Dziennie jem max 1200 kcal. Aktualnie już się nie odchudzam. Odzwyczaiłam sie od słodyczy.Ostatnio miewam napady głodu gdy tylko wezmę jedno ciastko kończy sie na całej paczce. Przykładowy jadłospis śniadanie: 2 kromki chleba zytnio razowego, bez masła, 1 jajko gotowane, 4 plastry pomidora, cebula obiad: szklanka makarou penne, twaróg chudy z jogurtem naturalnym, 3 plastry ananasa przekąska: 30 migdałów kolacja: 4 wafle ryżowe

Droga Pani!

Je Pani zdecydowanie za mało! Pani Podstawowa Przemiana Materii kształtuje się na poziomie 1340 kcal. Tyle potrzebuje Pani organizm, aby pzreżyć bez dodatkowych aktywności. Do tego należy doliczyć współczynnik aktywności fizycznej, w celu stworzenia Całkowitej Przemiany Materii. Taka ilość kcal pozwoli Pani normalnie funkcjonować, nie doprowadzi Pani organizmu do wycieńczenia, a napady na słodkie przestaną się pojawiać.

Zachęcam do kontaktu z dietetykiem w celu poprawy dotychczasowego stylu żywienia, aby nie zrobiła sobie Pani krzywdy!

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl

Witam Panią,

Wcale się nie dziwię że odczuwa Pani głód! Nie wiew jak obliczała Pani kaloryczność swojej diety, że wyszło 1200kcal Według mnie jest o wiele mniej. Nie pokrywa Pani w ten sposób swojej podstawowej przemiany materii, wyniszcza Pani swój organizm i głodzi go. Efekty z czasem mogą być odwrotne niż zamierzone. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii a organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej. Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk