Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 4 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odżywianie przy redukcji tkanki tłuszczowej

Witam ile razy w tyg moge jesc mieso typu kurczak gotowany.ryba gotowana. i produkty typu twarog chudy,serek wiejski ,maslanka badz kefir naturalny. Cwicze i zdrowo sie odzywiam. zalezy mi na redukcji tkanki tluszczowej. slyszalam ze bialko powinno sie codziennie jesc,usprawnia metabolizm ?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam, zapotrzebowanie na białko, a konkretniej na produkty, które białka dostarczają, ustala się po poznaniu kilku parametrów:masy ciała, wzrostu, częstotliwości treningów o których Pani wspomina oraz od ich intensywności. Pozdrawiam www.dietoterapia.waw.pl

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0

Chude mięsa i nabiał są produktami jak najbardziej zalecanymi w diecie w okresie redukcji tkanki tłuszczowej. Powinno się takie produkty jeść codziennie, przy czym przyjmuje się, że ilość powinna odpowiadać zapotrzebowaniu na składniki odżywcze w tym białko. Białko rzeczywiście powinno się spożywać codziennie, gdyż jest ono niezbędne do prawidłowego funckjonowania organizmu oraz regeneracji tkanek. Podaż jest zależna od celów dietetycznych, intensywności ćwiczeń i aktualnej masy ciała, przyjmuje się przeważnie między 1,0-1,5 g należnej masy ciała.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Witam, jeśli nie ma przeciwwskazań (chudy) drób można spożywać 2-3 x w tygodniu. Ryby jak najbardziej powinny znaleźć się w Pani diecie, gdyż dostarczą cennych kwasów - zalecenia to ok. 1-2 x w tygodniu. Natomiast w pozostałe dni można spożywać nasiona roślin strączkowych.

Produkty mleczne typu chudy ser twarogowy, serek wiejski, maślanka czy kefir mogą znaleźć się 2 x/ dzień.

Jak najbardziej są to produkty, które dostarczą białka w Pani diecie.

Pozdrawiam http://www.dietifit.pl/

Absolwentka dietetyki na Uniwersytecie Rzeszowskim.
0

Witam! Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wstępnie zachęcam do przestrzegania zasad racjonalnego żywienia, które podam poniżej. 1. Codzienna aktywność fizyczna i odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji. 2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów. Należy spożywać 4 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień powinno rozpoczynać śniadanie. 3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla głównym źródłem energii w codziennej diecie. 4. Codziennie należy spożywać warzywa i owoce. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami. 5. Każdego dnia co najmniej dwa razy zaleca się spożywanie mleka i jego przetworów tj. jogurty, kefiry, sery twarogowe. 6. W diecie powinny zostać ograniczone tłuszcze zwierzęce (smalec, tłuste mięsa). Dozwolone są tłuszcze roślinne (tj. olej rzepakowy, oliwa z oliwek). 7. Źródłem białka w diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Należy ograniczyć spożycie tłustego mięsa czerwonego. 8. Przeciwwskazane jest spożywanie dużej ilości soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii). 9. Należy pić wystarczającą ilość płynów– około 1,5-2 litrów dziennie. 10. Należy ograniczyć lub wykluczyć spożywanie alkoholu. Po przepisy i wskazówki dietetyczne zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ; Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy