Indeks glikemiczny potraw

Z pewnością każdy z nas słyszał o indeksie glikemicznym potraw. Ale czy wiemy, czym to tak naprawdę jest? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Dzień dobry,
Dieta przy AZS ma znaczenie.
Przede wszystkim powinna być bogata w produkty bogate w kwasy omega-3 - ryby morskie, słonecznik, pestki dyni, oliwa z oliwek (zamiast masła), olej lniany.
W okresie październik - kwiecień należy suplementować dietę w tran z witaminą D, tak aby dzienna dawka wynosiła 10 um (mikrogramów). Witamina D i kwasy omega -3 działają przeciwzapalne, nawilżają skórę oraz zmniejszają świąd skóry. Warto jeść marchewkę (karoten), a także jeść płatki owsiane, kaszę jaglaną i jęczmienną ze względu na krzem, który korzystnie wpływa na stan skóry i naczynia krwionośne. Warto także przjmować rutynę/ rutozyd w suplementach diety. Oczywiście warzywa i owoce są wskazane.
Wyeliminuj z diety produkty wysokoprzetworzone zawierające barwiniki i konserwanty.
Zjadaj jogurty naturalne - probiotyki w nich zawarte również korzystnie wpływają na azs.

0

Witam serdecznie,
czy jest Pani na coś uczulona? Czy skóra atopowa jest wynikiem alergii pokarmowej? Mając teki informację mogłabym dokładniej zasugerować sposób odżywiania. Jeżeli chodzi o ogóle zalecenia dietetyczne warto byłoby do diety prowadzić dwie rzeczy: probiotyki i kwasy tłuszczowe omega-3. Obydwa składniki diety mają bardzo dobre wyniki badań we wspomaganiu leczeniu azs. Omega-3 znajdzie Pani w tłustych rybach, oleju rzepakowym, oleju lnianym i orzechowym. Bakterie probiotyczne znajdują się w jogurtach probiotycznych. Obydwa składniki może Pani też przyjmować jako suplementy diety.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty