Odżywianie przy trądziku

mam 18 lat dziendobryy mam bardzo problem z tradzikiem nie wiem co mam stosowac prosze o pomoc prosze mi powiedziec co powinnam jesc jezeli mam tracik a czego powinnam unikac mam takie tez czarne male chce jak najszypciej zeby one znikly prosze powiedziec co mam stosowac czy moze jakis krem no nie wiem ta zeby znikly

Witam serdecznie,

Pani dieta ma bardzo duży wpływ na trądzik. Ogólnie rzecz biorąc należy unikać produktów o wysokim indeksie glikemicznym, ponieważ wysoki poziom insuliny we krwi wpływa na rozwój trądziku. Należy więc unikać słodyczy, białego pieczywa, białego ryżu, makaronu, a także suszonych owoców, gotowanej marchwi, ziemniaków, dyni, kabaczka. Poza tym unikać należy produktów bogatych w tłuszcze zwierzęce:
tłustych mięs, tłustych wędlin, smalcu, słoniny, boczku, tłustych wyrobów garmażeryjnych, tłustych sosów, zasmażek, majonezów, a także produktów sporządzanych na tłuszczach zwierzęcych.
Z jadłospisu postara się Pani wyłączyć także ostre potrawy z dużą zawartością pieprzu, ostrej papryki, chili i octu spirytusowego czy ostrych sosów. Ograniczeniu ulegnąć powinna także ilość soli w pożywieniu. Unikajmy dosalania potraw, słonych orzeszków, paluszków, chipsów, potraw typu fast food, a nawet wędlin kupionych w sklepie. Nadmiar soli wydala się przez skórę, tworząc nacieki zapalne, wysięki i pryszcze, a ponadto drażni gruczoły łojowe. .
Z diety należy wyeliminować także alkohol.

Jeżeli chodzi o różnego rodzaju kremy to najlepiej udać się do dermatologa który po obejrzeniu Pani twarzy zaleci odpowiedni preparat.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Warto spróbować zrobić testy na nietolerancje pokarmowe. Być może właśnie na skórze uwydatnia się reakcja alergiczna organizmu. Niestety czasem cerę mogą psuć, ostre przyprawy, tłuste pokarmy, czekolada, niektóre produkty mleczne a także niektóre dodatki do żywności. Pozdrawiam,

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych oraz laser w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry. Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny

Wielu pacjentów po odstawieniu mleka widzia znaczna poprawę (warto przeprowadzić próbę na 2-3 tygodnie). Polecam też odstawić ketchup, majonez, jest też wiele teorii na temat drobiu. Wszystko oczywiście to względy indywidualne- dlatego trzeba testować.