Odżywianie przy treningach boksu tajskiego

Witam ćwiczę tajski box i biegam od 3 do 6 dni w tygodniu. moje pytanie brzmi co jeść? Mam 182 cm. 96kg wagi a jeszcze 3 miesiące temu było 120 kg. Jem dwa razy dziennie po treningu (trening od8 do 9;30) i przed pracą (praca od 17 do 7 rano). Są to intensywne treningi i chce zaznaczyć że ćwiczę naczczo. Na początku mojej diety spozywalem bardzo mało pokarmu bo około 1000 kalorii w tym były batony proteinowe jakieś chude mięsa z ryżem. W rezultacie niezbyt wiele, lecz jak widać są efekty.

Jestem wielkim przeciwnikiem tak radykalnych diet - 1000 kcal dla mężczyzny przy tak dużej aktywności fizycznej jest tak niefizjologiczne, że skończy się to w niedługim czasie efektem jojo oraz problemami zdrowotnymi. Pozdrawiam

Dzień dobry,

tak niska kaloryczność diety przy wysiłku fizycznym doprowadzi u Pana do niedoborów składników odżywczych, a odstawienie diety będzie skutkowało efektem jo-jo.

Dieta na poziomie ok 1000 kcal może być stosowana maksymalnie kilka dni. W tym przypadku zalecam Panu kontakt z dietetykiem, który umożliwi Panu rozszerzenie diety oraz utrzymanie redukcji masy ciała.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam,

tak drastyczne obniżenie podaży kalorii spowoduje zaburzenia regeneracji. Proszę udać się do dietetyka, który zaproponuje zbilansowaną dietę dopasowaną do wysiłku fizycznego.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl