Odżywienie i badania w ciąży

Chce zapytać o ciążę krok po kroku. Czy co każdy tydzień ciąży należy jeść coś innego itd. Czy co miesiąc należy dostarczyć więcej pożywienia? Czy warzywa owoce trzeba jeść codziennie czy mogą być przerwy? . Czy ogólnie badania w ciąży należy co Mc robić?

Odżywianie: dieta powinna być zdrowa, czyli zgodna z zasadami zdrowego żywienia: http://www.izz.waw.pl/pl/zasady-prawidowego-ywienia

W I trymestrze zapotrzebowanie energetyczne (kalorie) nie zwiększa się tak bardzo, ale w II i III trymestrze trzeba będzie jeść troszkę więcej - o około 300kcal :)

Warzywa i owoce trzeba jeść codziennie - najlepiej by warzywo było w każdym posiłku. Tylko że to nie takie łatwe w ciąży - dochodzą mdłości, delikatny żołądek.. dlatego trzeba próbować jeść zdrowo ale nie popadać w przesadę.

W I trymestrze bardzo pomaga robienie koktajli i kaszek np. owsianka z bakaliami, kaszka manna z tartym jabłkiem na deser, koktajl bananowo-truskawkowy (można dodać garść szpinaku i ta przemycić sobie warzywa), zupa-krem.

W razie kolejnych pytań zapraszam śmiało:
http://poradnialubczyk.pl/

Dzień dobry,

kaloryczność zwiększyć należy dopiero w II trymestrze ciąży o 300 kcal, a w III o 450 kcal.

W ciąży należy przestrzegać zasad prawidłowego dożywiania się - w tym jeść warzywa i owoce w sposób urozmaicony.

Podstawa to 5 posiłków w ciągu dnia, które należy komponować z różnych produktów spożywczych - nie pomijając niektórych grup produktów spożywczych.

Badania podczas ciąży powinien Pani zlecać ginekolog - są to badania krwi, np. glukoza, rozmaz itp.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga