Odżywka do rzęs w ciąży

Witam serdecznie! Bardzo proszę o poradę, czy w trakcie ciąży można stosować odżywkę do rzęs revitalash. Skład znajduje się na stronie . Jest za długi, aby zamieścić go w pytaniu. Czy przy stosowaniu tego produktu miejscowo, istnieje ryzyko, zę wpłynie on na płód?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Prawdopodobnie z powodu stosowania miejscowego w bardzo niewielkich ilościach substancje te nie mają realnego wpływu na płód. Jednak wpływ tych substancji na płód nie został przebadany laboratoryjnie, dlatego też na wszelki wypadek (dla dobra dziecka) sugeruję nie stosować tego kosmetyku w trakcie trwania ciąży.