Ofite krwawienia miesiączkowe a ciąża?

Witam kochałam się z chłopakiem po sylwestrze - dokładniej 2 stycznia, ostatni okres miałam 23 grudnia. Wszystko ma Pani opisane tutaj : /pytania/mozliwa-ciaza-czy-zblizajacy-sie-okres-prosze... .
Okres dostałam 31 stycznia, jednak jest on troszeczkę mniej obfity niż zwykle, ale czasami tak mam, że raz miesiączka jest bardziej obfita raz mniej. Dzisiaj to już ostatni dzień okresu, może jeszcze jutro końcówka, więc trwał on tyle co powinien u mnie - 5 dni. Robiłam testy ciążowe 20,23,27,29 stycznia - negatywne, były robione jeszcze 3 testy przed 20 stycznia również negatywne.
Czy na obfitość krwawień ma wpływ stres, choroba? Mam pewność, że to na pewno nie jest ciąża?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!
Tak jak pisałam wcześniej, przy tylu negatywnych testach ciążowych po długim czasie od możliwej daty koncepcji obecność ciąży można wykluczyć. Zmniejszona obfitość okresu w tym przypadku, nie budzi wątpliwości, czy jednak jest możliwość bycia w ciąży. rzeczywiście obfitość okresu może być uzależniona nieraz od czynników zewnętrznych (tak jak okres może się przez nie opóźnić), te czynniki to np.: nadmierny stres, zmęczenie, zmiana diety, zmiana klimatu, gwałtowna zmiana masy ciała itp. Dlatego nie ma powodu do niepokoju.
Serdecznie pozdrawiam!