Oglądanie filmów pornograficznych przez partnera i masturbacja

Witam mam pewien problem. Mój facet ogląda filmy porno masturbując sie przy tym. Robi to po kryjomu. Jest mi z tym zle bo naprawde naszemu życiu erotycznemu niczego nie brakuje.A on mimo to to robi.wiedział że wiem o tym bo raz go przylapalam i przestal na jakis czas, ale znow sie to powtarza. Moje mysli przywołuja tylko jedno, ze go nie podniecam i ma dosc seksu ze mna. Ma 30 lat a zachowuje sie jak gowniarz. Ja mam 19 mamy coreczke. I zastanawia mnie co takiego robie zle.

Witam. Bardzo często jakakolwiek aktywność seksualna mężczyzny poza kontaktami z partnerką (oglądanie pornografii lub sama masturbacja, bez oglądania pornografii) jest odbierana przez kobietę w taki sposób, jak Pani opisała – wywołuje złe samopoczucie (smutek, rozdrażnienie), prowadzące do myśli o braku własnej atrakcyjności dla partnera i obawie, ,,że coś robię nie tak''. Tymczasem spora ilość mężczyzn w różnych okresach czasu podejmuje taką aktywność, nawet będąc w stałym związku. Zależy to od wielu czynników, głównie płciowych, temperamentalnych, związanych z indywidualnym rozwojem psychoseksualnym i indywidualnymi potrzebami (np. wykształconymi nawykami), a także od okoliczności życiowych. Może to być jednak niepokojąca oznaka, jeśli partner ukrywa takie zachowania, a dla Pani są one nie do przyjęcia i powodują dużą przykrość. Pani ma przekonanie, że Wasze życie seksualne jest udane, natomiast być może jest coś, co umyka Pani uwadze (jakieś niezaspokojone potrzeby partnera, o których nie ma odwagi powiedzieć). Wbrew pozorom (i popularnym poradom w czasopismach, internecie, telewizji) nie jest wcale tak łatwo szczerze rozmawiać o seksie, wymaga to dużego poczucia bezpieczeństwa w relacji i akceptacji drugiej strony (wiedzy, że nawet jeśli partner / partnerka nie zgodzi się na jakieś praktyki seksualne, to również nie będzie krytykować czy zawstydzać, kiedy podzielimy się swoimi fantazjami). Jeśli jest to możliwe, zachęcam Panią do spokojnej rozmowy z partnerem i podzielenia się z nim swoimi odczuciami. Proszę zapytać go (nie w formie oskarżenia, ale z chęcią zrozumienia) co się dzieje, jakie znaczenie ma dla niego indywidualna aktywność seksualna w tajemnicy przed Panią. Nie napisała Pani, w jakim wieku jest Wasza córeczka – być może jest to czas, kiedy z naturalnych powodów zmniejszyła się czasowo możliwość współżycia (ciąża, połóg i opieka nad dzieckiem). Jeśli rozmowa z partnerem nie wystarczy, albo jego zachowania są motywowane jakimiś problemami, proszę udać się do specjalisty seksuologa – indywidualnie lub razem.

Przede wszystkim proszę spróbować otwarcie z nim o tym porozmawiać, zapytać go o jego oczekiwania względem państwa seksu. To, że Pani w państwa życiu erotycznym nic nie brakuje nie znaczy, że on czuje dokładnie tak samo. Ewentualnie możecie państwo skorzystać z terapii dla par u jakiegoś terapeuty znającego zagadnienia seksuologiczne.

witam,
zainteresowanie seksem jest czymś naturalnym. Mężczyźni bardzo często wspomagają się filmami pornograficznymi by się podniecać. Nie musi to wynikać to z braku satysfakcji ze współżycia z partnerką. Czasami jest to nawyk, czasami rozładowanie napięcia, czasami po prostu przyjemność. Często tez częstotliwość stosunków z partnerką jest zbyt mała.
Proszę zapytać wprost partnera, co Mu daje ta pornografia. Mam nadzieję, że szczera rozmowa Panią uspokoi
pozdrawiam