Oglądanie filmów pornograficznych przez partnera i ryzyko zdrady

Mam pytanie szczególnie do psychologa , lub seksuologa . Mój partner ogląda filmy porno , martwię się ze przez to nasz związek się rozpadnie gdyż boje się ze skoro ogląda pornosy to będzie chciał mnie rownież zdradzić . Zaczynam być podejrzliwa przeszukuje jego rzeczy , sprawdzam telefon itd przestaję mu ufać , a gdy próbuje z nim rozmawiać dlaczego tak się dzieje denerwuje się ! Gdyby ze mną porozmawiał i uspokoił ze to tylko męskie upodobania nie mającego nic wspólnego z chęcią zdrady ale nie

Witam serdecznie,

Rozumiem Pani niepokój - często taka sytuacja wzbudza w nas poczucie, że już nie jesteśmy wystarczająco dobre oraz zaburza poczucie bezpieczeństwa. Oglądanie pornografii nie musi prowadzić do zdrady. Często może mieć związek z uzależnieniem się od szybkiej redukcji napięcia i stanowić formę "odcięcia się" od problemów (co oczywiście tych problemów nie rozwiązuje). Dobrze byłoby aby spokojnie porozmawiała z partnerem opisując swoje obawy i lęki na ten temat oraz wyrażając chęć zrozumienia problemu. Często jest to tak wstydliwy temat że mężczyzna wstydzi się przyznać czemu to robi. Jezeli czuje Pani że to może być dla Was za trudne zachęcam do rozmowy w obecności psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska

Www.anna-mochnaczewska.bloog.pl
Www.integral.com.pl

Bardzo wielu mężczyzn ogląda pornografię, nawet będąc w związku. Może to wynikać z różnych przyczyn, jednak zazwyczaj nie świadczy to o zdradzie. Natomiast brak zaufania, który okazuje Pani partnerowi może wywołać u niego chęć wycofania się z powodu ciągłych oskarżeń. Proponuję żeby porozmawiała Pani z partnerem o tym, z czego wynika Pani niepewność - tzn. co Pani czuje i czego się obawia w związku z tym oraz wysłuchała go. We wzajemnym wysłuchaniu się może Państwu pomóc konsultacja z psychologiem seksuologiem.

Pozdrawiam serdecznie,
Agnieszka Urbanowicz

www.jest-psycholog.pl