Oglądanie pornografii przez partnera a problemy w związku

Czy każdy facet ogląda nagie kobiety np w Internecie? Jestem w szczęśliwym związku od 3 lat.. ale od momentu gdy zobaczyłam że mój facet wchodził kilka razy na strony gdzie kobiety pokazują swoje wdzięki nie daje mi to spokoju.. mówił że to z ciekawości ale teraz ciągle się boję że jak siedzi sam to dalej to robi.. to już chyba jakaś paranoja z mojej strony, ciągle mu robię awantury za to bo sama sobie z tym nie radzę.. jeśli wejdzie w jakiś taki teledysk to ja już jestem zła i mi przykro

Dzień dobry.

Specyficzna "uroda" męska polega między innymi na podatności na kobiece uroki. Stąd mężczyźni często oglądają pornografię, co rzadko wiąże się z jakimiś brakami w aktualnym związku. Jak sama Pani napisała, Pani partner oglądał porno z ciekawości, co jest zwykle zasadniczą przyczyną sięgania do tego rodzaju treści.
Wydaje się, że warto rozmawiać z partnerem o tym, że ta forma jego aktywności Pani nie odpowiada i zwyczajnie boli - co zresztą, jak sama Pani napisała, Pani zrobiła. Można też, choćby z ciekawości, zapytać partnera, co mu daje oglądanie innych nagich kobiet - być może odpowiedź pozwoli Pani bliżej poznać męską naturę (a przynajmniej jej część).
Druga strona problemu natomiast, to Pani nadmiarowa reakcja i wyraźny dyskomfort. Warto chyba byłoby skorzystać z konsultacji psychologicznej, by przyjrzeć się Pani niepewności i chyba niewielkiemu poczuciu własnej wartości, co mogłoby Panią wzmocnić i przekonać, że jako żywa, a nie "wirtualna" osoba dysponuje Pani innymi i lepszymi cechami, niż tylko ciałem i "pornograficzną" gotowością do seksu.

Pozdrawiam.

Witam. Nie każdy, ale bardzo wielu. Jedni z ciekawości, inni, żeby się trochę "podkręcić" albo odprężyć. Nie musi kryć się za tym potrzeba zdrady ani poszukiwanie atrakcyjniejszej kobiety niż Pani. Robienie awantur zwykle daje odwrotny skutek. Najlepiej jest o tym rozmawiać na spokojnie.