Ogniska hipodensyjne w lewym wzgórzu
Witam. Po tomografii głowy, wynik jest następujący. Ogniska hipodensyjne w lewym wzgórzu. Co to to oznacza?

KOBIETA, 55 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Ognisko hipodensyjne w mózgu wskazuje na wystąpienie udaru niedokrwiennego mózgu czyli stanu, który w pierwszych dobach wymaga pobytu na oddziale neurologicznym. Udar taki może powstać np. w przypadku niedrożności tętnicy mózgu. W takiej sytuacji wiele zależy od rozległości i lokalizacji ogniska niedokrwiennego w mózgu, co koreluje z objawami i ciężkością stanu pacjenta.