Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ogniska podkorowe w wyniku MR 58-latka

Proszę o bardzo ogolna interpetacje wynikow. Pacjent 58 lat alkoholik, trafia do szpitala w stanie agonalnym. W badaniu mr stwierdzono bardzo liczne podkorowe ogniska naczyniopochodne. Co to oznacza? W lewej półkuli mózgu ognisko krwotoczne o śr. 3 cm otoczone sferą obrzęku, uciskające trzon LKB. Przebicie do układu komórkowego. Ognisko krwotoczne w fazie podostrej. Czyli? Liczne korowe i podkorowe zaniki tkanki nerwowej. Jak to wygląda?
MĘŻCZYZNA, 57 LAT ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Podkorowe naczyniopochodne ogniska są najprawdopodobniej wynikiem choroby drobnych naczyń i jest to sprawa wieloletnia, podobnie jak zanik tkanki mózgowej. Zmianą /chorobą ostrą stanowiącą bezpośrednie zagrożeniee życia jest ognisko krwotoczne, a przebicie o układu komorowego pogarsza stan chorego. Mówiąc bardzo ogólnie krew wylała się do głowy.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety