Ognisko demienilizacji w istocie białej płata czołowego

kam28 kam28 • 6 godzin temu Pojedyncze b.drobne ognisko demienilizacji (sr 2mm) w istocie bialej plata czolowego prawej półkuli mozgu. Brak restrykcji dyfuzji ani wzmocnienia kontrastowego swiadczy o przewleklym charakterze ogniska- wskazana kontrola Drobny linijny obszar wzmocnienia w placie potylicznym lewym o cechcach rozwojowej anomalii zylnej. Uklad komorowy symetryczny, bez ucisku (komora III szer 5 mm) Prawidlowy sygnal z piramid k. skroniowych Symetryczne pogrubienie oponowe na tylnej sc

Rozpoznanie zawsze stawia się na podstawie dokładnej znajomości objawów, badania pacjenta i jeśli potrzeba wyników badań dodatkowych.
Zmiany mogą być przypadkowym znaleziskiem bez znaczenia klinicznego. Wskazana kontrola.