Ognisko o podwyższonym sygnale w sekwencjach T2 zależnych, obniżonym w sekwencjach T1 zależnych

Do tyłu od głowy jądra ogoniastego w sąsiedztwie rogu czołowego komory bocznej prawej ognisko o podwyższonym sygnale w sekwencjach T2 zależnych, obniżonym w sekwencjach T1 zależnych bez wzmocnienia po podaniu kontrastu dożylnie, wielkości około 9x12x5mm. Róg czołowy komory bocznej prawej bliznowato zniekształcony. Obraz przemawia za zmianą zejściową na tle poudarowym.

Opis MRI:
Do tyłu od głowy jądra ogoniastego w sąsiedztwie rogu czołowego komory bocznej prawej ognisko o podwyższonym sygnale w sekwencjach T2 zależnych, obniżonym w sekwencjach T1 zależnych bez wzmocnienia po podaniu kontrastu dożylnie, wielkości około 9x12x5 mm. Róg czołowy komory bocznej prawej bliznowato zniekształcony. Obraz przemawia za zmianą zejściową na tle poudarowym.
DOTYCZY: Tomografia komputerowa,
konieczna interpretacja kliniczna!