Ognisko pierścieniowatego wzmocnienia kontrastowego

Witam. W badaniu oprócz mięsniaków, które stale (co 0,5 roku kontroluję USG stwierdzono:" w szyjce macicy drobne 0,7 cm ognisko pierścieniowatego wzmocnienia kontrastowego". Wskazanie konsultacja ginekologiczna Cytologię wykonuję co rok. Mam 67 lat. Proszę o konsultację tego zapisu. Dziękuję i pozdrawiam

Na podstawie samego opisu badania obrazowego trudno określić czym jest taka zmiana. Wzmocnienie kontrastowe może tylko świadczyć o zmianie zapewne o większym ukrwieniu w stosunku do otaczającym tkanek. Tak lokalizacja zmiany wymaga bezpośredniego badania przez wziernikowanie lub wykonania kolposkopii. O wszystkim zadecyduje prowadzący ginekolog.