Ogniskowa przebudowa histoarchitektoniki sutka

Proszę o interpretacje Ogniskowa przebudowa histoarchitektoniki sutka o typie dysplazji łagodnej, dominuje włóknienie i szkliwienie zrębu, epiteloplazja , torbielowate poszerzenie przewodów z wieloogniskową metaplazją typu apokrynowego oraz rozrosty brodawczakowate nabłonka przewodów W zrębie widoczny jest umiarkowany odczyn złożony z komórek limfoidalnych W badanym materiale nie stwierdzono zmian histoonkologicznych Opis makroskopowy Guz sutka o śr. 2 cm na przekroju lito- torbielowaty Anna
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania histopatologicznego wskazuje na zmiany o charakterze metaplazji oraz dysplazji. Są to zmiany czynnościowe oraz budowy komórek. Nie stwierdzono zmian histoonkologicznych czyli nowotworowych. W celu pełnej interpretacji wyniku badania proszę udać się do lekarza prowadzącego.