Ogniskowe guzy w piersi a nowotwór
Mam 19 lat, 3 guzuy w piersi. USG wykazało 2 guzy ogniskowe w piersi lewej srednica 5.2 i 4.2 cm. w prawej piersi rozwniez lity guz 4.2 cm na wysokości sutka. Ginekolog dał mi skierowanie do szpitala onkologicznego, umówiłam sie na wiziyte ale pierwszy termin dopiero za miesiac. czy słowo: ogniskowe, lite wskakzuje na nowotwór ? dodam, ze jak ginekolog robił usg ten najwiekszy guz ' płonął ogniem " . co moze być przyeczyną? nigdy nie brałam tabletek antykocepcyjnych.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
79 poziom zaufania
Nowotwór to jest ale nie koniecznie złośliwy. Jest to bardzo mało prawdopodobne w Pani wieku. Sugeruję poczekać na wizytę. Prawdopodobnie konieczne będzie operacyjne usunięcie.
Pozdrawiam.
Witam, przyczyny tworzenia się guzów są bardzo różnorodne,często są one uwarunkowane genetycznie i/lub hormonalnie. Z wizytą radzę nie czekać, być może udałoby się Pani dostać do onkologa w jakimś innym miejscu wcześniej niż za miesiąc, czas w przypadku nowotworów ma duże znaczenia. Trzymam kciuki, pozdrawiam serdecznie.