Ogniskowe zmiany zapalne części przedodźwiernikowej żołądka w wyniku badania

Proszę o interpretacje wyniku badania, endoskopia połączona z pobraniem materiału do badania na Helicobacter pylori (Hp). Rozpoznanie: ogniskowe zmiany zapalne części przedodźwiernikowej żołądka. Nienadżerkowa postać choroby refluksowej przełyku (NERD). CLO test H.pylorii: (ujemny) po 5 minutach i 1 godzinie.

Lek. Anna Aseńko Chirurgia

Witam,

podczas badania endoskopowego stwierdzono u Pani zmiany zapalne części przedodźwiernikowej żołądka (czyli tej położonej przed połączeniem z początkowym odcinkiem jelita cienkiego (dwunastnicy) oraz chorobę refluksową przełyku - bez nadżerek. Natomiast nie potwierdzono infekcji Helicobacter pylorii. Zalecane jest włączenie stosowanego leczenia i ewentualne badanie kontrolne po jego zakończeniu.

Pozdrawiam,

Anna Aseńko