Ogon Spence'a a planowanie ciąży

Witam,planuje ciążę i obawiam się,że w okresie laktacji będę przeżywać ogromny ból wynikający z budowy moich piersi,tzn: moje piersi są równineż pod pachami,fachowo nazywa się to ogon spence'a. Cierpie co miesiąc przed spodziewana miesiączka gdy puchną piersi moje pachy bolą,nie mogę sie dotknąć,prosze o pomoc,czy tą część piersi można usunąć???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli objawy kliniczne mają u Pani tak duże nasilenie, rzeczywiście do rozważenia jest zabieg usunięcia tej części gruczołu sutkowego. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.