Ograniczenie słodyczy i cukrów a problemy ze snem

Od około 3 tygodni staram się bardzo ograniczać słodycze i cukry proste w pożywieniu tylko woda . Zauważyłem jednak pewna zależność. Otóż od około 2 tygodni zacząłem mieć problemy ze snem. Budzę się po około 4-5 h i mam problem z zaśnięciem. Gdy już się uda, rano budzę się niewyspany. Taką samą zależność widziałem gdy chodziłem na siłownię, przez co zrezygnowałem. Zrobiłem badania krwi na tarczycę i glukozę oraz mocz , i wszystko w normie. Czy mogę zrobić coś jeszcze?

Myślę, że przeczekać. Być może mózg trochę się buntuje po odstawieniu cukrów, bo to uzależnieńie jak każde inne. W końcu wszystko się unormuje. Pozdrawiam

Witam może Pan jeszcze zapisać się na specjalistyczny trening antystresowy do jakiegoś
dobrego psychoterapeuty czy psychologa. W Pana przypadku rekomendował bym
progresywną relaksację mięśni wg Jacobsona.
Pozdrawiam