Ograniczenie słodyczy u 27-latki

witam chciałabym zapytać co mogę zrobić by jeść mniej słodyczy? jestem 27 letnią kobietą która po prostu kocha słodycze

Witam,

moją propozycją jest zastąpienie słodyczy (np. zakupionych w sklepie), zdrowszymi, wartościowymi przekąskami (np. pokrojone warzywa, orzechy, suszone owoce) oraz deserami, które przygotuje Pani sama w domu. Mogą to być sałatki lub musy owocowe, ciasteczka owsiane, koktajle mleczne, gofry orkiszowe itd. Należy pamiętać, aby spożywać to w rozsądnych ilościach i ograniczać spożywanie cukrów prostych w godzinach wieczornych. Zachęcam do odwiedzenia bloga, którego prowadzę, gdyż znajdują się tam przepisy, które mogą Panią zainspirować.
http://fit-amina.blogspot.com/

Pozdrawiam,
Magdalena Borowiec

Dzień dobry!

Cukry proste powinny stanowić maksymalnie 10 % energetyczności naszej diety. Proszę pamiętać, że węglowodany proste znajdują się głównie w słodyczach, słodkich napojach, produktach które zostały mocno przetworzone tj,pieczywo pszenne, ryż biały. Głównym źródłem energii w diecie powinny być węglowodany złożone znajdujące się w produktach tj. pieczywo pełnoziarniste, kasza gryczana, ryż brązowy, makaron razowy. Węglowodany powinny znaleźć miejsce w każdym posiłku, natomiast warto zadbać aby były to w większości węglowodany złożone. Nadpodaż cukrów prostych prowadzi m.in do nadwagi, otyłości, chorób układu krążenia, pogorszenia kondycji fizycznej, próchnicy zębów.

Po ogólne wskazówki żywieniowe i przepisy zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska