Ograniczona mowa 2-letniej córki

Moja corka ma 2 lata i mowi tylko mama i tata nie chce nawet nasladowac jak robia zwierzeta czy ja powinnam isc do lekarza ?

Dzień dobry,
tempo nabywania zdolności komunikacyjnych jest indywidualne i zależy od wielu czynników. Istotne jest też, czy córka w jakiś inny sposób wyraża swoje potrzeby (np. gestem, wzrokiem). Sugerowałabym wizytę u psychologa dziecięcego w celu diagnozy obecnego stanu.
Pozdrawiam.

Witam,
jeżeli rozwój mowy Pani dziecka rzeczywiście ogranicza się do tego, co Pani napisała to należy niezwłocznie udać się do logopedy pracującego z małymi dziećmi. Specjalista ten oceni czy problem polega na nieprawidłowym funkcjonowaniu aparatu artykulacyjnego, fonacyjnego, oddechowego, czy prawidłowo przebiegają funkcje pokarmowe itp. Pomoc w wyeliminowaniu przeszkody na tym etapie daje najszybsze efekty. Dla mowy dziecka również obowiązują normy rozwojowe i należy jak najszybciej dowiedzieć się od logopedy na czym polega problem i jak stymulować rozwój mowy dziecka.
Pozdrawiam
Olimpia Brzozowska