Ograniczone sklerotyczne ognisko w paliczku środkowym palca II

Witam. Zgłosiłam się niedawno do reumatologa z bólami stawów: głównie łokci. Ból utrzymuje się od 6 miesięcy. Na RTG (kazano mi zrobic stop i rąk) wyszło wszystko w normie, lecz zaniepokoiło mnie w opisie rtg stóp takie zdanie: Ograniczone sklerotyczne ognisko w paliczku środkowym palca II - jak wysepka kostna. Prosiłabym o małą interpretację :) Nie widać cech destrukcji kostnej. Pozdrawiam!

Piotr Pilarski

To nie jest patologia to jest taka cecha Pani kości. Bez znaczenia klinicznego.

Pozdrawiam.