Ogromna zazdrość w stosunku o do chłopaka

Witam! Mam ogromny problem z zazdrością, nie jestem w stanie sobie z nią poradzić. Mój chłopak studiuje, jest na jednym kierunku z dziewczyną w której był zakochany (nie byli nigdy razem) nie mogę znieść tego że ciągle się widzą, że on na nią patrzy. Myślę że on mnie nie kocha tylką ją a ze mną nie wiem po co, odsuwam się wtedy. Jestem zazdrosna o kobiety , ktore mija na ulicy, które widzi w tv. Moj 1chlopak zdradzil mnie, mój ojciec pił i jest namiernie pobudliwy.

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić swój sposób przeżywania / funkcjonowania to proszę rozważyć podjęcie psychoterapii (np.: w PZP, Poradni Leczenia Uzależnień - jako osoba pochodząca z rodziny z probl.uzależnienia, prywatnie).

Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Nieadekwatna ( o ile jest rzeczywiście nieadekwatna), nadmierna zazdrość jest zaburzeniem. Psycholog pomoże Pani przepracować utratę zaufania po doświadczeniach z pierwszego związku, a także relacje z ojcem.

Pani zazdrość może mieć źródło w niskiej pewności siebie czy samoocenie, ale także może wynikać rzeczywiście z przeszłych doświadczeń. Najpewniej jednak jest wynikiem mieszanki różnych tych czynników. Dobrze jest po pierwsze omówić z chłopakiem pani obawy - to pozwoli oczyścić pewne niejasności. Poza tym namawiam do udania się na konsultację psychologiczną. Spotkanie ze specjalistą pomoże pani podbudować swoją samoocenę, co również wpłynie na jakość pani związku, większe zaufanie i satysfakcję. Proszę pamiętać że chłopak jest z panią a nie z inną dziewczyną, a to znaczy że właśnie pani - a nie inna kobieta - jest dla niego najważniejsza. Proszę udać się na konsultację, aby mogła się pani cieszyć swoim związkiem bez obaw,zazdrości i negatywnych scenariuszy. Pozdrawiam